Европейският съюз ще загуби няколко милиарда долара заради препарат против COVID
- Здравеопазване
- Текст:
Снимка: pixabay.com
FT: ЕС ще загуби 2,2 милиарда долара за лекарство с против COVID с изтекъл срок на годност
Европа може да загуби около 2,2 милиарда долара заради лекарство против коронавирус с изтекъл срок на годност, пише Financial Times.
В материала се говори за лекарството Paxlovid от Pfizer, по време на пандемията Европейският съюз въведе строг контрол върху получаването на това лекарство, в резултат на което в складовете останаха около три милиона дози, за които срокът на годност изтича до края на февруари тази година.
Според изданието дозите от лекарството с изтекъл срок на годност на стойност 2,2 милиарда долара подлежат на бракуване.
По-рано стана известно, че страните от ЕС вече са унищожили 215 милиона дози ваксини против Covid -19 на стойност около 4 милиарда евро.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
В Германия направиха признание за необичайния изход от Втората световна война
Илон Мъск призова властите в САЩ да раздават пари на гражданите
В Швейцария започнаха преговори между Иран, САЩ и Катар
Куба започва мащабна приватизация
САЩ нанесоха удар по кораб, за който се предполага, че е превозвал наркотици
Планираните за днес преговори между САЩ и Иран в Швейцария са отменени
Една четвърт повече свръхбогати в Европа за последните пет години
Над 16 хиляди км: най-дългият в света полет без кацане ще бъде въведен през 2027 г.
Франция е обхваната от екстремна жега
КЕШ клуб
300
3 000
30 000